Akustická doska

Panely Green Board® sú prírodné materiály vhodné na zvukovú izoláciu, absorpciu zvuku, izoláciu miestností či interiérové steny. Svoje uplatnenie si nájdu v kultúrnom odvetví ako sú kiná, divadlá, nahrávacie štúdia a všade tam, kde je kladený dóraz na akustickú izoláciu. Akustické panely Green Board je možné upevniť aj na kovový dvoj-skelet. Jednou z najväčších pridaných hodnôt naších panelov je ohňovzdornosť.

postup-instalacie-akusticka-doska-greenboard-1

Podhľad na dvojúrovňovom kovovom skelete je určený na riešenie problému dekoračnej úpravy a zvukovej izolácie miestností, a zároveň tiež zvyšuje limit ohňovzdornosti nosných konštrukcií pokrytí.

Zvuková izolácia stropu bude efektívnejšia, ak nebude konštrukcia príliš pevne spojená s pokrytím budovy a priľahlými konštrukciami. Takýto systém umožňuje spustiť podhľad do potrebnej výšky a zabezpečiť tiež všetky potrebné komunikácie v priestore medzi stropmi.

Pre zlepšenie akustického komfortu miestnosti sa odporúča namontovať čadičovú vlnu do priestoru medzi stropmi. S montážou dosiek sa odporúča začať zo stredu miestnosti. Pri montáži sa používajú skrutky s kužeľovitými hlávkami a závitmi s malým rozostupom.

postup-instalacie-akusticka-doska-greenboard-2
postup-instalacie-akusticka-doska-greenboard-3
Celkový pohľad na akustický podhľad.

Doska 600*600 mm.

Skrytý podsystém.

Naše akustické panely je možné použiť aj ako interiérové steny, ktoré vynikajú dizajnovou odlišnosťou a disponujú vynikajúcimi akustickými vlastnosťami.

Charakteristická prirodzená štruktúra dreveného vlákna uzavretej pórovitej štruktúry je vynikajúca ako povrch pre tvorivý farebný dizajn. Voľba je takmer nekonečná farebná škála – môžete si vybrať takmer akýkoľvek tón od bežných farebných systémov ako napríklad RAL, NCS, alebo BS!

vzorky-akusticka-doska-greenboard
odber-noviniek

Chcete najnovšie informácie o doske Greenboard?

Prihláste sa na odber a dostávajte emaily o pripravovaných novinkách!

Poslali sme Vám Email na potvrdenie ;)