SIP panel (Riešenie pre drevodomy)

SIP panely sa používajú na výstavbu hlavných prvkov domov: stien, stropných a strešných konštrukcií. Populárnosť tejto technológie súvisí aj s jej jedinečnými tepelnoizolačnými  vlastnosťami materiálov, ktoré sa používajú na výrobu sendvičových panelov. Aj počas tých najhorších mrazov je v tomto dome teplo, zatiaľ čo počas letných horúčav je ideálne chladno. Pri veľkých zimách stačí spustiť vykurovací systém na dve až tri hodiny a v dome bude príjemne. Náklady na tepelnú energiu sú pritom tri až štyrikrát nižšie ako pri domoch z tehly. Napríklad, koeficient tepelnej straty je pri stene vyrobenej pomocou SIP technológie s hrúbku 160 mm rovnaký ako pri drevenej stene s hrúbkou 500 mm. V prípade teploty -25 stupňov a vypnutom vykurovaní bude dom strácať len jeden stupeň denne, túto vlastnosť zabezpečuje absencia „tepelných mostov“. Vďaka unikátnym vlastnostiam dosiek GB sú vnútorné aj vonkajšie povrchy stenových panelov sú absolútne hladké (nie je potrebné ich vyrovnávanie, čo znamená, že nedôjde k  procesom, ktoré zvyšujú náklady a predlžujú výstavbu). Ako povrchová úprava dosiek Penna Green Board sa môžu použiť akákoľvek úprava či už v exteriéri, alebo v interiéri. Tehlové domy neumožňujú pri použití tradičnej omietky dosiahnuť dokonale rovný povrch stien, podláh ani stropov, a použitie sadrokartónu si vyžaduje zarovnanie rámu a s tým súvisiace ďalšie náklady. Povrch stien, podláh a stropov je v skeletovom dome Penna Green Board ideálny z dôvodu samotnej konštrukcii domu. Vďaka tomu, že v spoji stena-podlaha nie sú žiadne trhliny, nie je potrebné používať tradičné podlahové lišty, ale môžeme ich nahradiť krajším a praktickejším obložením.

Aj počas tých najhorších mrazov je v tomto dome teplo, zatiaľ čo počas letných horúčav je ideálne chladno.

Iba niekoľko výhod, ktoré ponúka výstavba domov pomocou SIP technológie v porovnaní s murovaným domom:

  • možnosť výstavby kedykoľvek počas roka,
  • rýchle tempo výstavby,
  • vysoké tepelno-izolačné vlastnosti (konštrukcie s relatívne nízkou hrúbkou steny),
  • ľahká konštrukcia, čo znižuje zaťaženie základov a následne aj samotnú cenu,
  • možnosť realizácie zložitých konštruktívnych riešení s minimálnymi nákladmi,
  • ľahkosť dokončovacích prác,
  • krátke termíny výstavby – domy z kameňa, dreva alebo drevených trámov si vyžadujú ročné osádzanie pred začiatkom dokončovacích prác, ako aj dodatočné vyrovnávanie stien a dodatočnú tepelnú izoláciu. To znamená, že nasťahovať sa do takéhoto domu môžete až takmer po dvoch rokoch od začatia výstavby. Do skeletového domu sa pritom môžete nasťahovať prakticky ihneď po dokončení výstavby.
  • skeletová technológia si prakticky nevyžaduje použitie žiadnych ťažkých montážnych zariadení, čo minimalizuje náklady na prácu.
odber-noviniek

Chcete najnovšie informácie o doske Greenboard?

Prihláste sa na odber a dostávajte emaily o pripravovaných novinkách!

Poslali sme Vám Email na potvrdenie ;)