Montáž drevodomu (SIP technológia)

Montáž drevodomu sa vykonáva pomocou SIP panelov. SIР panel je viacvrstvovou štruktúrou, ktorá je najvhodnejšia pre stavbu drevodomov vďaka rýchlo-spájateľnému systému. Steny, podlažia a strešné konštrukcie domu sú „high-tech“ monolitickým trojvrstvovým sendvičovým panelom pozostávajúcim z dvoch dosiek Green Board®, medzi ktoré sa pod tlakom prilepí vrstva tepelne izolačného materiálu. SIР panely sa vyrábajú v závodoch metódou lepenia na špeciálnych linkách pomocou lisov.

montaz-sip-panel-drevodomy-greenboard-penna-1

Každý panel je vybavený dodatočnými montážnymi prvkami z dreveného nosníka. Drevený trám zároveň plní aj funkciu silového skeletu.

Prekrývajúce dosky sa ukladajú na väzný trám sokla, čím sa vytvorí rovný pevný panel. Nosným prvkom prekrytia sokla je drevený trám, na ktorom sa panely prekrývajú.

Montáž stenových SIP panelov sa začína z rohu montovaného domu. Spodná drážka prvého stenového panelu sa umiestni na väzný trám. Druhý rohový panel, čelná strana ktorého je tiež uzatvorená doskou, sa v pravom uhle spája s prvým panelom.

Všetky spoje sa vypĺňajú tesniacou montážnou penou a spájajú sa pomocou skrutiek alebo špeciálnych klincov. Vďaka vopred pripraveným montážnym prvkom je možné dosiahnuť tesné spojenie panelov. Výsledkom je, že sa v hotovom dome nebudú nachádzať žiadne praskliny ani medzery.

montaz-sip-panel-drevodomy-greenboard-penna-2
montaz-sip-panel-drevodomy-greenboard-penna-3

Po dokončení montáže stien podkrovia sa montujú mauerlaty, stropné trámy a vrcholy. Pri strešnej konštrukcii sa používajú vystužené SIP panely. Montáž konštrukcie studenej strechy sa realizuje tradičnými metódami. Hlavnými použitými strešnými materiálmi sú mäkké škridle a kovové škridle.

Prekrývanie medziposchodia sa môže realizovať z vystužených SIP panelov. Na žiadosť zákazníka je možné vyhotoviť akúkoľvek povrchovú úpravu fasády domu: dekoratívna omietka, hrázdené škárovanie, imitácia trámu, tienenie, vinylový fasádny obklad (siding) alebo kabrincové termopanely. Celú stavbu drevodomu je možné zrealizovať vo veľmi krátkom čase.

montaz-sip-panel-drevodomy-greenboard-penna-4
odber-noviniek

Chcete najnovšie informácie o doske Greenboard?

Prihláste sa na odber a dostávajte emaily o pripravovaných novinkách!

Poslali sme Vám Email na potvrdenie ;)